012. Nowy Towarzysz

Mój Gałganku,
Czułam się trochę samotna czasami. Pamiętasz jak zastanawiałam się nad adopcją psa? No więc zrobiłam to. Koleżanka miała do oddania szczeniaczki, więc jednego adoptowałam. Piękny, wesoły kundelek.
Ciężko ją (bo to dziewczynka) nazwać psem. Raczej pieskiem, piesiuniem, piesiaczkiem. Jest dosłownie mikrusia. Na ostatnim spacerze stanęła na śniegu, który się pod nią nie ugniatał i wpatrywała się w głąb śladu odciśniętego przez spory, ludzki but. Słowo daje, że mogłaby tam wpaść i zniknąć na psie wieki, niczym kamień rzucony w wulkaniczny krater. A miałaby tam tyle zaplecza do biegania, że nawet by się nie zorientowała. No taka jest maleńka.
Dużo z nią pracy, to fakt, ale mam do kogo wracać. Już zaczęła mnie witać wesoło w progu nim jeszcze zdążę wejść do domu. To miła odmiana.
Niedługo ją mam, a powoli się do niej przywiązuję. Wiem, że nauczona poprzednimi wydarzeniami powinnam nie przywiązywać się do nikogo, ale czuję, że ona na nie zasługuje. Ufam jej, nawet pomimo tego, że zrobiła sobie z moich kapci gryzaka. Kiedy przychodzi na moje kolana, by po całym dniu rozrabiania w końcu usnąć, wiem, że mogłabym zrobić z nią wszystko. I wiem, że to ona pierwsza mi zaufała, więc nigdy jej nie zawiodę. I nie skrzywdzę.
Tak szybko się uczy, jak człowiek chyba nigdy by się nie uczył.
Mała z niej rozrabiaka.
Wciąż nie ma imienia, wiesz, że nie jestem w to najlepsza.
Ale jest moja.
Cieszę się, że ze mną jest.
B.Z.

5 myśli na temat “012. Nowy Towarzysz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s